Az 55 év feletti magyar munkavállalók 57 százaléka fokozatosan vonulna nyugdíjba, ez megfelel a globális trendnek - derült ki az Aegon 2015. évi nyugdíjfelkészültségi kutatásából, amelyhez 16 ezer embert kérdeztek meg világszerte 15 országból.

Magyarországon a rugalmas nyugdíjazás még szinte ismeretlen fogalom. Ilyen lehet a kutatás készítői szerint a teljes munkaidős foglalkoztatottságról a részmunkaidőre áttérés, egy kevésbé megterhelő, vagy kielégítőbb új munkakör betöltése, vagy akár egy új karrier kezdete.

RÉSZMUNKAIDŐS ÁLLÁSOKAT ITT TALÁLUNK.

Sokan dolgoznának nyugdíj mellett

NYUGDÍJASOKNAK ILYEN ÁLLÁSOKAT KÍNÁLNAK A PROFESSION.HU-N.

Zatykó Péter, az Aegon Magyarország Zrt. elnök-vezérigazgatója felhívta a figyelmet, hogy az önkéntes nyugdíjpénztári tagság és a nyugdíjbiztosítások után járó adójóváírás segíti a munkavállalók öngondoskodását. Ugyanakkor fontos lenne a munkaadóknak is felismerniük, nemcsak kihívás, de rengeteg lehetőség is van az idősebb kollégák továbbfoglalkoztatásában - tette hozzá.

Önnek ajánljuk!

Nyitott pozíciók, amik érdekesek lehetnek az Ön számára!

Globálisan a megkérdezett munkavállalók 51 százaléka 65 évesen vagy azt követően, vagy egyáltalán nem szeretne nyugdíjba menni. Japánban a válaszadók 43 százaléka szeretne a nyugdíjkorhatár elérése után is dolgozni, míg ez az arány Franciaországban csupán 15 százalék.

2050-re a 60 évnél idősebbek lélekszáma 2 milliárdra nő, a világ teljes lakosságának mintegy ötödét fogják kitenni akkorra. Ez alapjaiban forgatja fel az állami társadalombiztosítási rendszer eddigi működési modelljét - mutat rá az Aegon. Ugyanakkor az emberek egyre tovább élnek egészségesen, megőrzik fizikai és szellemi aktivitásukat, és hosszabb ideig tudnak és szeretnének is munkában maradni - teszik hozzá.

Szemlézte: Durbák Ildikó

Címkék: munkahely, nyugdíj, munka, idősebb